Centrum miasta - miejsce wielkich zmian

Ulica Legionów jest jedną z głównych ulic w centrum Łodzi. Mimo śródmiejskiego położenia charakteryzuje się niewielkim ruchem kołowym ze względu na częściowy ruch jednokierunkowym od ul. Zachodniej I OD Alei Włókniarzy. Zabudowa tej części miasta wyróżnia się różnorodnością nowych i starych kamienic tworzących niepowtarzalny klimat miasta. Inwestycja Legionów 66 znajduje się w obszarze objętym miejskim programem rewitalizacji. Na odcinku przy ul. Pogonowskiego inwestycja sąsiaduje z terenem już zrewitalizowanym.

w sąsiedztwie inwestycji, ok 5 min spacerem znajduje się CH Manufaktura. To handlowe i rozrywkowe serce Łodzi.

W planach jest budowa stacji łódzkiej kolei podziemnej przy CH Manufaktura, która znacząco usprawni komunikację z resztą Łodzi oraz innymi miastami.

Przy ul. Legionów znajdują się przystanki linii tramwajowych 7 i 43 gwarantujące sprawny transport w kierunku ul. Zachodniej.

REWITALIZACJA

Łódź się rozwija. Najbliższe lata to ogromne inwestycje w infrastrukturę drogową i komunikacyjną miasta oraz plan rewitalizacji centrum, którego celem jest podniesienie standardu życia mieszkańców. Zakres odnowy zakłada wykonanie nowych nawierzchni drogowych, chodników, oświetlenia i wieczornych iluminacji oraz skwerów, zieleni i placów zabaw.

Dziękujemy za wypełnienie formularza, odezwiemy się niebawem.

TEST